Finał XVIII Konkursu Ortograficznego już za nami!

30 marca 2022 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał XVIII Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty Ostrowskiego”.

Mottem tegorocznej edycji były słowa Stephena Kinga: Błędy ortograficzne to literackie odciski palców.  W trakcie pisania dyktanda uczniom przyszło zmierzyć się z rozważaniami na temat obecności zapożyczeń we współczesnej polszczyźnie i rozstrzygać kwestie typu: „Jak napisać iPod i smartfon już wiemy, ale co zrobić z esemesem i mejlem, a także weekendem, T-shirtem i tak popularnym ostatnio InterCity, które bez żenady wepchnęły się do polszczyzny?”

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z liceów i techników Powiatu Ostrowskiego. Mistrzem Ortografii został Jakub Banasik, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Tradycyjnie otrzymał on złote pióro ?️ z rąk Starosty Ostrowskiego, pana Pawła Rajskiego.

Wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Gałczyńska (III Liceum Ogólnokształcące)
Izabela Kurek (Zespół Szkół Ekonomicznych)
Adam Grobelny (Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych)
Maciej Sibilski (Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek)
Angelika Urban (II Liceum Ogólnokształcące)
Julia Skrzypczak (I Liceum Ogólnokształcące)
Oliwia Śniatała (IV Liceum Ogólnokształcące)
Agata Lewkowicz (III Liceum  Ogólnokształcące).

Uczniowie wyróżnieni otrzymali pióra zakupione przez Dyrektorów szkół biorących udział w konkursie, które wręczone zostały przez Starostę Ostrowskiego, Pana Pawła Rajskiego oraz Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego, Panią Marię Tomalak.

Wszyscy uczestnicy etapu międzyszkolnego otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Ostrowskie.

Przyszłoroczna edycja konkursu, zgodnie z tradycją, odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym.