Homines sapientes na Jarmarku Bożonarodzeniowym?

Czy można połączyć naukę z duchem… świąt? TAK!? A mikołajkowa eskapada klasy 3b do Wrocławia jest tego doskonałym dowodem. We wtorkowy poranek uczniowie klasy biologiczno-chemicznej wraz z wychowawczynią, panią Karoliną Szybką-Kmiecik oraz opiekunami: panią Anną Wawrzyniak i panem Jackiem Pawłowskim udała się w niezwykłą podróż do Wrocławia. Mimo deszczowej aury wszystkim dopisywały wyśmienite humory. Pierwszym celem wycieczki były warsztaty na Wydziale Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie mieli okazję na przykładzie „żywych” autentycznych kości powtórzyć budowę oraz funkcje układu kostnego człowieka, a także namacalnie poznać różnicę między szkieletem kobiety i mężczyzny. Kolejny punkt wycieczki również był naukowy. Młodzież, wykonując karty pracy przygotowanie pana Pawłowskiego, odkrywała tajemnice fauny i flory w Muzeum Przyrodniczym. Uwieńczeniem edukacyjnej eskapady był spacer po wrocławskim Rynku, który zachwycał oczy kolorowymi światełkami. Towarzyszył temu wspaniały zapach licznych przysmaków, których nie omieszkali się skosztować zmęczeni intelektualnym wysiłkiem wycieczkowicze. Tak wprowadzeni w bożonarodzeniową atmosferę powrócili do domu. Było więc naukowo i świątecznie. Czyż nie?! ?