Homines sapientes na Jarmarku Bo偶onarodzeniowym馃槈

Czy mo偶na po艂膮czy膰 nauk臋 z duchem… 艣wi膮t? TAK!馃憤 A miko艂ajkowa eskapada klasy 3b do Wroc艂awia jest tego doskona艂ym dowodem. We wtorkowy poranek uczniowie klasy biologiczno-chemicznej wraz z wychowawczyni膮, pani膮 Karolin膮 Szybk膮-Kmiecik oraz opiekunami: pani膮 Ann膮 Wawrzyniak i panem Jackiem Paw艂owskim uda艂a si臋 w niezwyk艂膮 podr贸偶 do Wroc艂awia. Mimo deszczowej aury wszystkim dopisywa艂y wy艣mienite humory. Pierwszym celem wycieczki by艂y warsztaty na Wydziale Biologii Uniwersytetu Wroc艂awskiego. Uczniowie mieli okazj臋 na przyk艂adzie 鈥炁紋wych鈥 autentycznych ko艣ci powt贸rzy膰 budow臋 oraz funkcje uk艂adu kostnego cz艂owieka, a tak偶e namacalnie pozna膰 r贸偶nic臋 mi臋dzy szkieletem kobiety i m臋偶czyzny. Kolejny punkt wycieczki r贸wnie偶 by艂 naukowy. M艂odzie偶, wykonuj膮c karty pracy przygotowanie pana Paw艂owskiego, odkrywa艂a tajemnice fauny i flory w Muzeum Przyrodniczym. Uwie艅czeniem edukacyjnej eskapady by艂 spacer po wroc艂awskim Rynku, kt贸ry zachwyca艂 oczy kolorowymi 艣wiate艂kami. Towarzyszy艂 temu wspania艂y zapach licznych przysmak贸w, kt贸rych nie omieszkali si臋 skosztowa膰 zm臋czeni intelektualnym wysi艂kiem wycieczkowicze. Tak wprowadzeni w bo偶onarodzeniow膮 atmosfer臋 powr贸cili do domu. By艂o wi臋c naukowo i 艣wi膮tecznie. Czy偶 nie?! 馃榾