Humanistyczna Warszawa

W dniach 17–19 października 2022 roku najstarsze Humany😉 w III Liceum Ogólnokształcącym wybrały się na warszawską humanistyczną wyprawę. Na ten ekscytujący trip uczniowie 4e zaprosili dwóch chłopaków z 1g oraz koleżankę z 4d, którzy sprawili się na medal, podobnie jak wszyscy inni uczestnicy wycieczki. Opiekunkami eventu były panie: Maria Libera, autorka całego zamieszania oraz pani Agnieszka Poprawska czuwająca nad edukacją historyczną uczniów i porządkiem realizacji programu wycieczki.

Odwiedziliśmy Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich, byliśmy w teatrze na przedstawieniu kabaretu Hrabi pod tytułem „Wady i Waszki”, spacerowaliśmy po Warszawie, tropiąc ślady Stanisława Wokulskiego, bohatera Lalki Bolesława Prusa, penetrowaliśmy Starówkę, podziwiając jednocześnie uroki Syrenki, podziwialiśmy jesienną aurę Łazienek. Byliśmy także w odwiedzinach u marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz u Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. W drodze powrotnej mieliśmy ochotę przesiąść się z wygodnego autobusika do staromodnej kolejki wąskotorowej w Sochaczewie. Kolejki jednak odmówiły nam posłuszeństwa, zatem w doborowym humorze wróciliśmy do Ostrowa.

Poza atrakcjami polonistyczno-historycznymi uczestnicy warszawskiej eskapady mieli możliwość kręglarskiej rywalizacji na torach ząbkowskiej kręgielni – poza walką o palmę pierwszeństwa wszyscy  świetnie się bawili.