Humanistyczno-fizyczny Wrocław

W dniu 23 listopada uczniowie klas 3ep oraz 2d wybrali się do Wrocławia na wycieczkę szkolną. Uczniów przyciągnął oczywiście Jarmark Bożonarodzeniowy, jeden z najbogatszych jarmarków w Polsce. Wszyscy mogli poczuć tam klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dokonać zakupów prezentowych drobnostek, czy po prostu pospacerować z przyjaciółmi, posmakować regionalnych smakołyków, pozachwycać się bożonarodzeniowymi dekoracjami, tym bardziej, że aura, mimo prognoz, okazała się sprzyjająca.

Wycieczka jednak połączyła przyjemne z pożytecznym i przed spacerem po wrocławskim rynku uczniowie odwiedzili Muzeum Pana Tadeusza, gdzie, zwiedzając obiekt, posłuchali historii związanych z polskim romantyzmem i najwybitniejszym poetą tego okresu – Adamem Mickiewiczem. Po uczcie humanistycznej przyszedł czas na ucztę chemiczno-fizyczną. W podziemiach wrocławskiego Placu Solnego – MovieGate – licealiści zobaczyli fragmenty kostiumów filmowych do najpopularniejszych produkcji, a następnie wzięli udział w pokazie z użyciem ciekłego azotu, który wszystkich pozytywnie zaskoczył. Wiedzy i zabawy było co niemiara.

Według opinii uczniów – wycieczkę można uznać za udaną.