I miejsce naszych dziennikarzy

25 marca 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się warsztaty dziennikarskie. Uczestnicy mieli okazję poznać pana Bartosza Nowickiego, czyli mistrza świata lotu slalomem na motoparalotni, od 2015 roku zawodnika kadry Polski, absolwenta III LO. Gość opowiadał o tegorocznym wyjeździe na Katar, gdzie reprezentował Polskę w mistrzostwach świata. Zdobył pierwsze miejsce z czasem 29,434 sekund, a złoty medal jest jego ulubioną pamiątką. Mówił, że aby wziąć udział w rywalizacji, musiał schudnąć dziesięć kilogramów oraz włożyć dużo wysiłku w przygotowania.

Z materiałów zebranych podczas spotkania i rozmów w kuluarach uczniowie klasy 2e: Oliwia Jankowska, Mieczysław Razik, Nikita Tereshchenko przygotowali Jednodniówkę, która w konkursie rozstrzygniętym w połowie czerwca zajęła I miejsce.