I znowu… III LO dla Ukrainy ❤️

Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka
Ks. Mieczysław Maliński

W duchu solidarności z Ukrainą cała społeczność Naszej Szkoły: Uczniowie, Nauczyciele oraz Pracownicy III LO włączyła się w zbiórki charytatywne na rzecz naszych Wschodnich Sąsiadów dotkniętych okrutną wojną. Na początku marca 16 dużych kartonów wypełnionych konserwami, kubkami z daniami instant, mydłem w płynie oraz wilgotnymi chusteczkami przewieziono do Domu Sióstr w Broniszewicach, z którym współpracujemy. Następnie dary zostały dostarczone na granicę polsko-ukraińską. Koordynatorami tej akcji w naszej szkole są: pani Iwona Wendt oraz ksiądz Paweł Gomółka.

Jednakże mamy duże ❤️ serducha ❤️ i włączyliśmy się w kolejną zbiórkę dla Ukrainy: PLECAKI DLA CHŁOPAKÓW z IWANO-FRANKOWSKA??. Za zebrane pieniądze zakupione zostały plecaki z ekwipunkiem surviwalowym , w tym śpiwór, karimata, latarka, koc termiczny, ciepła czapka, środki opatrunkowe, środki przeciwbólowe i wiele innych rzeczy, które można byłoby zabrać na obóz przetrwania. Jednak tym razem wszystkie plecaki zostały przekazane ukraińskim chłopakom, którzy w związku z wojną otrzymali powołanie do wojska i służb cywilnych. Koordynatorami tej akcji byli: pan Piotr Szczepaniak, pan Marcin Grzybek i pan Antoni Szczurek.