III LO niepokonane w Krakowie!馃挭

Jan Pota艣niczak, ucze艅 klasy 3a, zosta艂 laureatem V Og贸lnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice S艂owackiej w Krakowie, zajmuj膮c 1 miejsce w Polsce! Warto doda膰, 偶e Szymon Wo藕niak, ucze艅 klasy 1d, zosta艂 finalist膮 konkursu zajmuj膮c r贸wnie偶 wysokie miejsce.

Fina艂 V Og贸lnopolskiego Konkursu Krajoznawczego o Republice S艂owackiej odby艂 si臋 10 stycznia w Krakowie. Konkurs zosta艂 zorganizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie we wsp贸艂pracy z Konsulatem Generalnym Republiki S艂owackiej w Krakowie oraz Instytutem S艂owackim w Warszawie.

Zmagania konkursowe polega艂y w pierwszym i drugim etapie na rozwi膮zaniu testu, kt贸ry obejmowa艂 bardzo szerok膮 wiedz臋 dotycz膮c膮 walor贸w 艣rodowiska przyrodniczego, walor贸w d贸br kultury, region贸w turystycznych, uzdrowisk, obiekt贸w wpisanych na list臋 UNESCO oraz przejaw贸w wsp贸艂czesnej gospodarki Republiki S艂owackiej. Etap trzeci konkursu dotyczy艂 rozpoznawania obiekt贸w przedstawionych na slajdach oraz ich lokalizacji.

Jan zajmuj膮c 1 miejsce pokona艂 47 uczni贸w, kt贸rzy zostali zakwalifikowani do 艣cis艂ego fina艂u. W nagrod臋 otrzyma艂 indeks na wybrane kierunki studi贸w w Krakowie, nagrody rzeczowe oraz voucher dla dw贸ch os贸b do wykorzystania w wysokiej klasy hotelach na terenie S艂owacji w Tatrach.

Opiekunem naukowym Janka i Szymona jest pan Przemys艂aw Zimniak, nauczyciel geografii i dyrektor szko艂y, kt贸ry towarzyszy艂 uczniom podczas dwudniowego pobytu w Krakowie.