III LO uczci艂o Dzie艅 Niepodleg艂o艣ci 馃嚨馃嚤

10 listopada w III Liceum Og贸lnokszta艂c膮cym zorganizowano r贸偶ne dzia艂ania maj膮ce na celu upami臋tnienie odzyskania przez Polsk臋 Niepodleg艂o艣ci 11 listopada 1918 roku.

Ju偶 w 艣rod臋, 9 listopada, odby艂 si臋 okoliczno艣ciowy Szkolny Turniej Szachowy w formie symultany, w kt贸rym wi臋cej mo偶na przeczyta膰 tutaj. Ponadto do obchod贸w w艂膮czyli si臋 te偶 cz艂onkowie K贸艂ka origami, kt贸rzy przygotowali okoliczno艣ciow膮 gazetk臋.

Apogeum wszelkich dzia艂a艅 nast膮pi艂o w czwartek 10 listopada. Na t臋 okoliczno艣膰 uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty pod has艂em 鈥濪la Niepodleg艂ej鈥, z wykorzystaniem kt贸rych przygotowana zosta艂a wystawa 鈥 przy auli szkolnej. Klasy drugie uczestniczy艂y w grze terenowej, w ramach kt贸rej klasowe zespo艂y mia艂y za zadanie odnale藕膰 poszczeg贸lne stanowiska i rozwi膮za膰 przygotowane zadania, oczywi艣cie zwi膮zane z odzyskaniem przez Polsk臋 niepodleg艂o艣ci. Klasy trzecie z kolei wzi臋艂y udzia艂 w wiedzowym quizie, w kt贸rym w kolejnych, oczywi艣cie coraz trudniejszych, etapach zespo艂y rywalizowa艂y o palm臋 pierwsze艅stwa. Zwyci臋偶y艂a klasa 3b, drugie miejsce zaj臋艂a 3c, a trzecie 3a. W organizacji dnia aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy 4e. Koordynatorem dzia艂a艅 by艂a pani Maria Libera, za turniej szachowy i wystaw臋 orgiami odpowiedzialna by艂a pani Iwona Wendt, za艣 wiedzowy quiz przygotowa艂a i zorganizowa艂a pani Anna Or艂owska.