Jesienne sukcesy humanistyczne

W I Poetyckim Konkursie Chopinowskim dla Uczniów organizowanym przez Stowarzyszenie „Wielkopolskie Centrum Chopinowskie – Antonin” w Ostrowie Wielkopolskim w ramach imprez towarzyszących 41. Międzynarodowemu Festiwalowi „Chopin w barwach jesieni” 2022 I miejsce zajął ze swym wierszem Antoni Grabski z klasy 3d.

Po eliminacjach szkolnych Natalia Śrama z 3c, Oliwia Banach z 2d i Kamila Jędras z 1c reprezentowały naszą szkołę 25 października 2022 r. w etapie rejonowym konkursu recytatorskiego #Pan Tadeusz, który odbył  się w ODN-ie w Kaliszu. Mimo że dziewczęta nie zakwalifikowały się do finału, należą się im wielkie gratulacje. Wykazały się dużymi umiejętnościami i odwagą, prezentując ponad 40 wersów epopei narodowej przed publicznością i wymagającym jury. Konkurs organizowany jest od kilku lat przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego i nie brakuje w nim III Liceum.

Opiekunami uczniów są pani Sylwia Szubert, pani Maria Libera i pani Beata Hadrian-Grzywna.