Klasa 1c w poznańskiej palmiarni

W czwartkowy listopadowy poranek klasa 1C wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Wawrzyniak-Pastuszak (wychowawczynią), panią Dorotą Kryś oraz panem Jackiem Pawłowskim wybrała się na jednodniową wycieczkę do Poznania. W planach był ogród botaniczny oraz zwiedzanie starego zoo, ale niestety z uwagi na intensywnie padający deszcz trzeba było je zmienić. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu młodzież i opiekunowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić Palmiarnię Poznańską. Palmiarnia ta to jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Otoczenie roślin subtropikalnych, tropikalnych, roślin wodnych, sukulentów oraz roślin sawanny pozwoliły uczestnikom wycieczki przez chwilę poczuć się jak w raju, w którym nie zabrakło tez i fauny – tu jaszczurka czy żółw, tam papugi czy przepiękne ryby. Podczas spaceru po ścieżkach Palmiarni pan Jacek Pawłowski opowiadał ciekawostki związane z poszczególnymi gatunkami roślin, a następnie młodzież uzupełniała karty pracy.

W drodze powrotnej obowiązkowo uczestnicy wycieczki zrobili postój w restauracji znanej amerykańskiej sieci ?. Po godzinie 17.00 wesoły i rozśpiewany autobus szczęśliwie dojechał do Ostrowa, a młodzież pełna wrażeń i w doskonałych humorach rozeszła się do domów.

Fajnie było zintegrować się i spędzić ten dzień inaczej niż zwykle, to znaczy… nie w szkolnych ławkach tylko w otoczeniu przyrody. Dodało nam to wszystkim energię do działania co najmniej na kolejnych parę tygodni i było świetną okazja do zintegrowania całego zespołu klasowego.