Klasa 1f w Poznaniu

13 grudnia klasa 1f wybrała się na wycieczkę do Poznania wraz z wychowawczynią panią Aliną Wesołowską-Lisiak oraz paniami Lidią Stachurską i Justyną Janecką. Pierwszym celem było obejrzenie legendarnej już wystawy Gunthera von Hagens Body Worlds przedstawiającej ciało ludzkie zachowane w procesie plastynacji. Dla wielu eksponaty były szokujące i fascynujące jednocześnie. Niewątpliwie tak wyeksponowane elementy ciała ludzkiego były świetnym materiałem edukacyjnym, zwłaszcza że przewodnicy – studenci medycyny, zadbali o cenne informacje i komentarze. Wystawa zmuszała jednak do refleksji na temat kondycji naszego zdrowia i wartości życia.

Nieco oszołomieni podróżnicy kontynuowali swój spacer w kierunku innej wystawy – Palmiarni. Zważywszy na grudniową porę przeniesienie się do świata palm, kaktusów i baobabów było niesamowitą przygodą, ale też piękną lekcją botaniki.

Na koniec wycieczkowicze dali upust wszystkim emocjom uczestnicząc w Poznańskim Jarmarku Świątecznym. Były: diabelski młyn, łyżwy, taniec i ciepła czekolada. Z pewnością już nie mogą doczekać się następnej wyprawy😀.