Klasa 3ep w ostrowskim Forum Synagoga

18 listopada uczniowie klasy 3ep wraz z wychowawczynią, panią Marią Liberą, wysłuchali inauguracyjnego wykładu pt. „Dwie tomaszowskie Muzy Juliana Tuwima” wygłoszonego przez dr. hab. Krzysztofa Tomasza Witczaka z Uniwersytetu Łódzkiego. Wykład został wygłoszony w ramach IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Lokalna społeczność żydowska” zorganizowanej przez Ośrodek Badań nad Historią i Kulturą Żydów z Południowej Wielkopolski Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prelegent, dr hab. Krzysztof Tomasz Witczak, uchylił rąbka tajemnicy na temat prywatnego życia jednego z najwybitniejszych poetów polskiego międzywojnia – Juliana Tuwima, który obie swoje Muzy poznał na Ziemi Łódzkiej. Obie panie, Hala i Stefa, wywarły spory wpływ na twórczość poety, a także na jego dojrzałe życie. Poza tym uczniowie mieli możliwość poczuć atmosferę i nastrój wykładu uniwersyteckiego.