Kolejna tarcza dla III LO! 💪

W ogólnopolskim Rankingu najlepszych liceów 2023 przygotowanym przez „Perspektywy” nasza szkoła zdobyła BRĄZOWĄ TARCZĘ plasując się na 47 miejscu w Wielkopolsce  (507 miejscu w Polsce). Jest to zarazem drugi wynik w powiecie ostrowskim.

W rankingu 2023 analizowane były wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200 działających w kraju), które spełniły kryterium wejścia do rankingu. Ogłoszona została lista 1000 najlepszych liceów. Zgodnie z postanowieniem Kapituły licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie💪.