Kolejne Drzwi Otwarte przeszły do historii

W piątek 15 marca 2024 roku tradycyjnie odbyły się Drzwi Otwarte. Nasze liceum odwiedziło ponad 350 uczniów szkół podstawowych nie tylko powiatu ostrowskiego, ale i ościennych. Gościliśmy ósmoklasistów z Nowych Skalmierzyc, Raszkowa, Przygodzic, Odolanowa, Sieroszewic, Sośni itd., którzy pod przewodnictwem Naszych Uczniów zwiedzali zakamarki III LO. Podczas spaceru odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną. Wszystkie profile cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale wydaje nam się, że odwiedzających ujęliśmy przede wszystkim przyjazną atmosferą panującą w naszej szkole, zaangażowaniem uczniów i kadry pedagogicznej, a także bogatą ofertą zajęć dodatkowych, takich jak edukacja pożarnicza, kółko języka łacińskiego czy origami. W sali językowej odwiedzający mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności lingwistyczne. Za zgodą zwycięzców prezentujemy wyniki: z anatomii człowieka po angielsku najlepiej wypadł Dmitryi Jakud, quiz geograficzny bez większych trudności rozwiązała Maria Marynowska, a z gramatyki angielskiej popisały się dziewczyny: Tosia Barcicka, Maja Walczak, Julia Gulińska i Julia Jezierska oraz Oskar Akerman.

Jesteśmy OTWARCI na każdego młodego człowieka, który chce w życiu osiągnąć swój cel. Ósmoklasiści, mamy nadzieję, że już wkrótce dołączycie do nas w licealnej przygodzie!👍