Kolejny światowy sukces Magdy

Magdalena Adamczak, uczennica klasy III Bg w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim, została laureatką międzynarodowego konkursu „Golden Classical Music Awards” 2021 International Competition w Nowym Jorku. Jury przyznało ostrowskiej pianistce I miejsce, statuetkę oraz nagrodę – zaproszenie do udziału w koncercie w Carnegie Hall. Magda już kolejny raz udowodniła, że jest osobą szczególnie uzdolnioną, o której talencie jeszcze nie raz usłyszymy. Pragnę przypomnieć, że w kwietniu 2021 r. informowaliśmy o I miejscu oraz złotym medalu Magdy w International Music Competition “Grand Prize Virtuoso” w Londynie (kategoria – fortepian). Szczególną nagrodę stanowiło wówczas zaproszenie dla Magdy do udziału w koncercie w Royal Albert Hall w Londynie w sezonie artystycznym 2021/ 2022. Jesteśmy dumni, że Magda jest uczennicą III Liceum Ogólnokształcącego i mocno Jej kibicujemy. Jesteśmy pełni szacunku dla Jej ciężkiej pracy i determinacji. Cała społeczność III LO serdecznie Magdzie gratuluje! Za swoje sukcesy Magda dwukrotnie została uhonorowana Stypendium Starosty Ostrowskiego. – mówi dyrektor III LO Maria Tomalak.