Kolonia Robaczków w II etapie olimpiady ;)

Wreszcie są wyniki zawodów szkolnych 53. Olimpiady Biologicznej – bardzo pomyślne dla III LO, a w zasadzie rekordowe!
W całym kraju do I etapu przystąpiło 1941 uczniów. Do kolejnego – okręgowego kwalifikację zdobyło około 600. W tym gronie znalazły się Robaczki z III LO. Jest ich aż jedenastu: Wiktoria Sitnik (klasa 2b), Maksymilian Adamczyk i Wojciech Czechmanowski (3b), Mikołaj Cieśliński, Katarzyna Kania i Michał Sokaluk (3c), Karolina Binkowska i Dawid Sztukowski (4b), Martyna Glapa, Dominik Rosik i Jakub Szczepaniak (3c).
Kolejnym zadaniem olimpijczyków jest przygotowanie pracy badawczej na wybrany przez siebie temat. Nasi uczestnicy już w wakacje przystąpili do badań terenowych nad zróżnicowaniem gatunkowym flory roślin naczyniowych w okolicach miejsca zamieszkania. Teraz ich zadaniem jest przygotowanie plakatu naukowego, a etap okręgowy odbędzie się w styczniu 2024 r.

Opiekunem naukowym młodzieży jest pan Jacek Pawłowski, nauczyciel biologii.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!  🙂