Koncert charytatywny „Bądź Mikołajem nie tylko od święta”

Nasze liceum od blisko 10 lat bierze udział w ogólnopolskim programie pod nazwą “Stypendia św. Mikołaja”, poprzez który przekazujemy stypendia naszym aktywnym społecznie i zdolnym uczniom pochodzącym z niezamożnych rodzin. Dzięki tym stypendiom młodzież otrzymuje szansę rozwijania swoich pasji, umiejętności i wiedzy. Chcąc wspomóc uczniów jeszcze bardziej, nasza szkoła przyłączyła się do projektu Fundacji Świętego Mikołaja „Granie w pomaganie”. Projekt ten trwa cały semestr szkolny. Z powodzeniem nasze wolontariuszki zorganizowały “Dzień Gofra”, który cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów. Do końca roku szkolnego planujemy jeszcze kilka takich akcji. Jednakże koncert charytatywny, który odbył się 28 kwietnia br., był największym przedsięwzięciem.

Podczas koncertu na scenie wystąpili utalentowani uczniowie III LO, którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Wielebskiej przygotowali repertuar składający się z samych hitów. Wśród publiczności zasiedli uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci, emerytowani nauczyciele i sponsorzy.

W świetlicy szkolnej od godzin południowych działał kiermasz z książkami i rękodziełem oraz słodki kącik, którego sponsorami byli: piekarnia Czwojda, cukiernia Szorski, piekarnia MIMA oraz Wytwórnia Wód Gazowanych „Jerzy”.

Zwieńczeniem koncertu była licytacja, podczas której można było wylicytować bilety na mecz KPR Ostrovia, koncert Kings of Leon, bon do restauracji Bistro Bravo, karnety na basen oraz bon na lekcję jazdy konnej. Po koncercie wszyscy chętni mogli zapisać się do bazy dawców szpiku DKMS oraz pobrać oświadczenie woli na pobranie organów po śmierci w ramach kampanii „Drugie życie”. Telewizji Pro-Art dziękujemy za patronat medialny.

Młodzież przygotowała także niespodziankę dla Pani Marii Tomalak, Dyrektor III LO, za 20 lat zarządzania szkołą.

Stowarzyszenie Absolwentów III LO podarowało 500 zł, co przełożyło się na wyjściową sumę uzbieraną podczas dnia koncertu na 4190 zł. Fundacja Świętego Mikołaja podwoi te środki, a we wrześniu wrócą one w postaci stypendiów dla uczniów III LO.