Koszykarki w półfinale mistrzostw

Dziś, 11 marca 2024 r., w Kaliszu odbył się turniej 1/4 mistrzostw województwa wielkopolskiego w piłce koszykowej dziewcząt. W zawodach brały udział zespoły z Kalisza, Ostrzeszowa, Kępna, Pleszewa i Ostrowa. Koszykarki z naszej szkoły, zdobywając 1 miejsce w turnieju, zakwalifikowały się do finału 1/2 mistrzostw. Nasze dziewczyny pokonały zespół z Kalisza 45:20, z Pleszewa 56:9 oraz w finale z Ostrzeszowa 62:24. Skład naszej drużyny: Weronika Płonka i Wiktoria Klupś z klasy 4d, Olga Kusielewska i Julia Wojtysiak z 2f, Laura Krzyżańska i Aleksandra Wasielak z 1b, Maja Chmielecka z 1c, Gabriela Nagięć, Marta Marciniak oraz Bogna Mikołajczyk z 1e. Iga Klimańska nie uczestniczyła w zawodach z powodu kontuzji, ale dzielnie wspierała koleżanki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach!