Lekcje anatomii ze skalpelem w ręce – sekcja płuc i gałki ocznej

Lekcje biologii, podczas których uczniowie przeprowadzają sekcję narządów, są już wieloletnią tradycją w III LO. Kolejne pokolenie Robaczków z biol-chemów „kroiło” krtań, tchawicę, oskrzela, płuca oraz gałkę oczną świni. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły „pierścionki” z chrząstek tchawicy, zgniatanie pęcherzyków płucnych oraz zamykanie i otwieranie nagłośni. Oglądanie pomniejszonych i odwróconych kolegów z ławki przez soczewkę dowiodło jej roli w odbieraniu „prawdziwych” wrażeń wzrokowych. Te zajęcia to świetna metoda na sprawdzenie i wykorzystanie naszej wiedzy podręcznikowej, bo praktyka czyni mistrza, czyż nie?

Kolejne lekcje anatomii ze skalpelem w ręce już wkrótce! 👍

Koordynator zajęć był pan Jacek Pawłowski, nauczyciel biologii.