Lingwiści III LO w akcji?

1 i 2 marca klasa lingwistyczna 1e wzięła udział w warsztatach językowych przeprowadzonych przez wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej goszczących w Polsce. Do III LO zaprosiliśmy: Lenę z Niemiec, Benjamina z Francji oraz dwie Hiszpanki Paulę i Africę.

Młodzież miała okazję doskonalić swoje umiejętności językowe podczas zajęć, które przebiegały w swobodnej atmosferze dzięki grom i zabawom integracyjnym.

Nasi goście podczas pobytu w Ostrowie mieszkali w domach u uczniów poznając polską kulturę oraz nawiązując nowe przyjaźnie. Okazało się, że świat jest naprawdę mały, ponieważ Benjamin pochodzi z miasta Chambery we Francji, gdzie mieści się szkoła, z którą uczestniczyliśmy w wymianie uczniowskiej.

W projekcie wzięli też udział uczniowie z innych klas oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a koordynatorką była pani Lidia Stachurska we współpracy z panią Anitą Wasiak.