Lingwi艣ci III LO w akcji馃槈

1 i 2 marca klasa lingwistyczna 1e wzi臋艂a udzia艂 w warsztatach j臋zykowych przeprowadzonych przez wolontariuszy z Centrum Aktywno艣ci Tw贸rczej goszcz膮cych w Polsce. Do III LO zaprosili艣my: Len臋 z Niemiec, Benjamina z Francji oraz dwie Hiszpanki Paul臋 i Afric臋.

M艂odzie偶 mia艂a okazj臋 doskonali膰 swoje umiej臋tno艣ci j臋zykowe podczas zaj臋膰, kt贸re przebiega艂y w swobodnej atmosferze dzi臋ki grom i zabawom integracyjnym.

Nasi go艣cie podczas pobytu w Ostrowie mieszkali w domach u uczni贸w poznaj膮c polsk膮 kultur臋 oraz nawi膮zuj膮c nowe przyja藕nie. Okaza艂o si臋, 偶e 艣wiat jest naprawd臋 ma艂y, poniewa偶 Benjamin pochodzi z miasta Chambery we Francji, gdzie mie艣ci si臋 szko艂a, z kt贸r膮 uczestniczyli艣my w wymianie uczniowskiej.

W projekcie wzi臋li te偶 udzia艂 uczniowie z innych klas oraz przedstawiciele Samorz膮du Uczniowskiego, a koordynatork膮 by艂a pani Lidia Stachurska we wsp贸艂pracy z pani膮 Anit膮 Wasiak.