Lingwistyczny sukces Laury

We wtorek 11 czerwca 2024 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już 16. edycja Konkursu DEUTSCH IST IN dla najlepszych uczniów powiatu ostrowskiego w zakresie języka niemieckiego. W konkursowe szranki stanęło ponad 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W części pisemnej musieli się zmierzyć z wymagającym testem z wiedzy i umiejętności językowych, liczącym aż 95 punktów. Pięcioro najlepszych uczniów rywalizowało dalej w części ustnej, w której najlepiej zaprezentowała się nasza uczennica z klasy lingwistycznej 3F, przygotowywana do konkursu przez szkolnego germanistę pana Marcina Olejnika.
Gratulujemy Laurze sukcesu, zaznaczając, iż już w ubiegłorocznej edycji tego konkursu zajęła drugie miejsce na podium! W tym roku sukces smakuje więc jeszcze lepiej.