Maturzyści w Częstochowie

20 kwietnia maturzyści z naszego liceum udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, by pomodlić się w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Ten szczególny dzień rozpoczęli wspólnym rozważaniem Drogi Krzyżowej, którą odprawili na Wałach Jasnogórskich. O godzinie 13:30 uczestniczyli w Mszy Świętej odprawionej w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył nasz katecheta – ks. Paweł Gomółka – zaś młodzież przygotowała Liturgię Słowa oraz posługiwała w służbie liturgicznej. Eucharystia transmitowana była na żywo w telewizji Trwam.

Po Mszy Świętej uczestnicy pielgrzymki zwiedzali Sanktuarium oraz udali się na posiłek obiedni.

Dla wszystkich, a szczególnie tegorocznych maturzystów, był to niezwykły i ważny dzień.

Opiekunami byli: ks. Paweł Gomółka, pan Sergiusz Nawrot, pani Violetta Krykwińska, pani Alina Wesołowska-Lisiak, pani Sylwia Szubert, pani Agnieszka Poprawska.