Międzynarodowy Dzień Matematyki w III LO

We wtorek 14 marca w naszej szkole odbywały się wydarzenia związane z  Międzynarodowym Dniem Matematyki (MDM) połączone z Rokiem Kopernika oraz Dniem Liczby Pi.

Dzień Liczby PI początkowo był obchodzony jedynie w kręgach amerykańskich, ale z czasem jego popularność rozszerzyła się także do Polski. Wydarzenie to jest już od kilku lat celebrowane w naszej szkole i niewątpliwie jest to dzień wyjątkowy w szczególności dla klas matematycznych, które angażowane są w różne projekty związane z tym zagadnieniem.

W tym roku MDM odbywał się w kilku etapach. Pierwszym z nich było spotkanie online z panią dr. Magdaleną Fitrzyk, która prosto z Europejskiego Centrum Kosmicznego we Frascati we Włoszech przygotowała wykład pt. Pi w akcji, czyli o tym jak liczba Pi pomaga w monitorowaniu zagrożeń naturalnych i klęsk żywiołowych. Spotkanie to obejmowało takie tematy jak: skomplikowane procesy związane z obserwacją Ziemi przez sztuczne satelity. W wykładzie uczestniczyły klasy matematyczne, geograficzne i informatyczne. Dziękujemy za wykład, który w bardzo jasny sposób przybliżył nam powyższe zagadnienia.

Następnym etapem był Konkurs Wiedza – Rekrutacja – Kariera 2023. I miejsce zajęła Zuzanna Andrzejak z klasy 4a, IIAleksandra Marczyk z 4a, a III Julia Lisik z 4b.

W dalszej części dnia odbył się konkurs na podstawie prezentacji multimedialnej pt. Rok Kopernika i Liczba Pi oraz krótka prezentacja o Najsłynniejszych polskich Matematykach z Lwowskiej Szkoły Matematycznej. W zmaganiach uczestniczyli przedstawiciele klas pierwszych.

Ostatnim etapem obchodów dnia Liczby Pi był matematyczny konkurs online dla klas I-IV, który jest dostępny do 17 marca. Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dzisiejszego dnia.