Młodzi Naukowcy w murach III LO

Dnia 31 marca 2023 roku w murach naszej szkoły odbył się IV Wieczór z Przyrodą. Dla uczniów szkoły podstawowej była to świetna okazja do pogłębiania swojej wiedzy na tematy przyrodnicze. Event rozpoczął się wykładem pani Małgorzaty Dąbrowskiej na temat jej przeżyć związanych z Afryką. Następnie młodzi naukowcy rozeszli się do poszczególnych sal, by na warsztatach anatomicznych z sekcji serca czy podczas doświadczeń biologiczno-chemicznych oraz własnoręcznego wykonywania mydełek i kul do kąpieli odkrywać w sobie miłość do eksperymentowania, dociekać, uczyć się cierpliwości, rozwijać swoje umiejętności, nabywać wiedzę. Po skończonych zajęciach każdy uczestnik otrzymał certyfikat młodego przyrodnika.