Finał konkursu „Poznajemy Senat RP”

Monika Derucka z klasy 3a reprezentowała Region Południowej Wielkopolski w finale konkursu „Poznajemy Senat RP”. Do zmagań na etapie szkolnym przystąpiło 1300 uczniów w całej Polsce. Do wtorkowego finału zakwalifikowało się tylko 31 laureatów, w tym nasza uczennica. Ta część konkursu miała bardzo uroczystą oprawę. Rozpoczęła się powitaniem uczestników przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Następnie uczniowie przystąpili do finałowej rozgrywki, czyli trwającego ponad godzinę testu. W oczekiwaniu na wyniki młodzież  pod opieką przewodników senackich zwiedziła parlament. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, uczestnicy udali się na zwiedzanie Zamku Królewskiego. Jednak dzięki uprzejmości firmy Prestige MJM na Monikę czekała jeszcze jedna niespodzianka – koncert skrzypka Davida Garretta.

Gratulujemy naszej laureatce!

Opiekunem naukowym Moniki jest pani Agnieszka Poprawska, nauczycielka historii.