Monika w finale ogólnopolskiego konkursu

Monika Derucka z klasy 3a będzie reprezentować III LO w finale konkursu „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej” organizowanego z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.  Monika osiągnęła najlepszy wynik w etapie szkolnym, który okazał się jednocześnie jedynym wynikiem kwalifikującym w całym okręgu, obejmującym powiaty ostrowski, krotoszyński, ostrzeszowski i kępiński. Tym samym nasza uczennica awansowała bezpośrednio do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w połowie kwietnia w Warszawie.

W piątek Monika spotkała się z Senator Ewą Matecką, która pogratulowała laureatce oraz motywowała do dalszego zgłębiania wiedzy o roli i znaczeniu Senatu RP w polskim systemie konstytucyjnym. Na koniec Pani Senator wręczyła jej pakiet niezbędnych materiałów pomocnych w dalszych przygotowaniach do konkursu.

Opiekunem naukowym Moniki jest pani Agnieszka Poprawska, nauczycielka historii.