Na szlaku ostrowskiego traktu kultury

Uczniowie realizujący rozszerzoną geografię uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Ostrowski Trakt Kultury”, który miał na celu poznanie najciekawszych miejsc związanych z historią, ludźmi i zabytkami naszego miasta.

Młodzież pod kierunkiem nauczyciela geografii pana Przemysława Zimniaka odwiedziła najważniejsze miejsca w mieście: ratusz z I połowy XIX wieku, dawną dzielnicę żydowską wraz z synagogą z II połowy XIX wieku, najstarszy kościół zachowany w mieście z II połowy XVIII wieku oraz ostrowską konkatedrę z początku XX wieku.

Realizowany projekt edukacyjny okazał się wartościowym doświadczeniem, które angażuje uczniów w promocję własnego regionu oraz zdobywanie nowych doświadczeń związanych z wielokulturowością naszego miasta w ujęciu historycznym.