Nasi w etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej!

Wreszcie są wyniki zawodów szkolnych 51. Olimpiady Biologicznej – bardzo pomyślne dla naszego liceum!
W całym kraju do I etapu przystąpiło ponad półtora tysiąca uczniów. Do kolejnego etapu – okręgowego kwalifikację zdobyło 663 uczniów. W tym gronie znalazły się Robaczki z III LO. Są to uczniowie klasy 3bg: Magdalena Adamczak, Stanisław Jaskólski, Paweł Szukowski, Katarzyna Uścinowicz, Miłosz Woźniak i Paulina Zając. Najwyższy wynik uzyskał Miłosz, który znalazł się w gronie siedemdziesięciu najwyżej sklasyfikowanych uczestników w całym kraju.
Kolejnym zadaniem olimpijczyków jest przygotowanie pracy badawczej na wybrany przez siebie temat. Wszyscy nasi uczestnicy już w wakacje przystąpili do badań terenowych nad zróżnicowaniem gatunkowym flory roślin naczyniowych w okolicach miejsca zamieszkania. Teraz ich zadaniem jest przygotowanie plakatu naukowego, a etap okręgowy odbędzie się w styczniu 2022 r.
Opiekunem naukowym uczniów jest pan Jacek Pawłowski, nauczyciel biologii.

Gratulacje i…powodzenia!