Nasze Robaczki w etapie okręgowym olimpiady biologicznej

Wreszcie są wyniki zawodów szkolnych 52. Olimpiady Biologicznej – bardzo pomyślne dla III LO! W całym kraju do I etapu przystąpiło blisko dwa tysiące uczniów. Do kolejnego – okręgowego kwalifikację zdobyło około 600 uczniów. W tym gronie znalazły się Robaczki z III LO. To Paulina Czemplik z klasy 4b i Dawid Sztukowski z 3b. Kolejnym zadaniem olimpijczyków jest przygotowanie pracy badawczej na wybrany przez siebie temat. Nasi uczestnicy już w wakacje przystąpili do badań terenowych nad zróżnicowaniem gatunkowym flory roślin naczyniowych w okolicach miejsca zamieszkania. Teraz ich zadaniem jest przygotowanie plakatu naukowego, a etap okręgowy odbędzie się w styczniu 2023 r.
Opiekunem naukowym Naszych Robaczków jest pan Jacek Pawłowski, nauczyciel biologii.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!👍