Nauka i integracja klasy 1c

Wystawa A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła (J 1, 5) poświęcona rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie w holu głównym Collegium Maius oraz warsztaty edukacyjne Nie to niebo w Poznaniu to główne atrakcje wycieczki naukowo-integracyjnej uczniów klasy 1C. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem wychowawczyni, a jednocześnie nauczycielki fizyki pani Marzeny Jesiołowskiej i pani Donaty Kasprzak, nauczycielki geografii mieli okazję podziwiać m.in. unikatowy, o 4-metrowej średnicy model Księżyca wykonany w oparciu o najdokładniejsze fotografie tego satelity oraz rakietę sondażową HEXA 2. Pracując aktywnie w grupach żądna wiedzy młodzież zgłębiła mnóstwo kosmicznych tajemnic. Wyjazd pociągiem do stolicy Wielkopolski był niewątpliwie nie tylko wycieczką integracyjną, ale również inspirującą formą nauki.