Naukowa integracja 3a

W poniedziałek 6 maja klasa 3A pod opieką pani Doroty Żyłki oraz pani Donaty Kasprzak wzięła udział w wycieczce przedmiotowo – integracyjnej. Pierwszym punktem wspólnego wyjścia był film, horror psychologiczny „Niepokalana”, który odbył się w kinie Helios w Ostrowie Wielkopolskim. Następnie klasa odwiedziła Prywatny Posterunek Meteorologiczny (PPM) należący do pana Henryka Gabriela, który z wielką pasją zaprezentował przyrządy meteorologiczne, omówił sposoby wykorzystania ich do pomiarów oraz przedstawił notowane przez 38 lat dane pogodowe. Uczniowie oglądali zdjęcia, tabele i wykresy opracowanych odczytów meteorologicznych oraz usłyszeli wiele ciekawostek pogodowych z Ostrowa Wielkopolskiego i rejonu. Następnie wszyscy udali się do McDonald’s :), gdzie przy wspólnym stole, pełni nowych wrażeń dyskutowali na temat filmu oraz tego, co zobaczyli i usłyszeli w PPM.