Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Poczet sztandarowy III LO wziął udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Konkatedrze, a następnie kontynuowane były przy pomniku ks. kard. Mieczysława Ledóchowskiego – wzniesionym jako wotum Wielkopolski za odzyskaną wolność po latach zaborów.
Podczas uroczystości wysłuchano okolicznościowych przemówień, wspólnie odśpiewano Witaj, majowa jutrzenko oraz Rotę, a także złożono kwiaty pod pomnikiem. W wydarzeniu uczestniczył Dyrektor Szkoły Przemysław Zimniak, a nad pocztem sztandarowym opiekę sprawował pan Krystian Zybała.
Skład pocztu sztandarowego:
Dawid Sip (klasa 1A)
Kaja Mazurek (klasa 1D)
Małgorzata Patalas (klasa3H)
Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w tak ważnym dla naszej historii dniu.