Odkrywali Pałac w Lewkowie

W kwietniu klasy 2a oraz 2e udały się na wycieczki przedmiotowe z geografii w ramach realizacji szkolnego projektu Poznajemy Powiat Ostrowski do przepięknie odrestaurowanego Zespołu Pałacowo-Parkowego w Lewkowie, którego historia sięga XVIII wieku.

Uczniowie pod opieką przewodnika zapoznali się z dziejami tego niezwykłego miejsca, a także obejrzeli ekspozycję muzealną, w skład której wchodzą między innymi meble oraz wyposażenie z epoki, a także liczne pamiątki po dawnych właścicielach. Uwieńczeniem był spacer po urokliwym parku otaczającym pałacyk.

W odkrywaniu tajemnic tego miejsca młodzieży z klasy 2a towarzyszyły panie Donata Kasprzak i Katarzyna Kamzol, a 2e Izabela Lis, Marzena Jesiołowska i… Donata Kasprzak, która była także inicjatorką wyprawy.