Odkrywali uroki Mazur

Wycieczka biologiczno-chemicznych klas 2 na Mazury (10-14 czerwca 2024 r.) była jak co roku niezapomniana. Malownicze, zielone krajobrazy, bajeczne jeziora, czyste powietrze oraz niezwykła atmosfera zbudowana przez Robaczki i nauczycieli (wychowawczynie – panią Agnieszkę Poprawską, panią Dorotę Kryś, panią Alinę Wesołowską-Lisiak, panią Marzenę Jesiołowską oraz opiekunów – panią Katarzynę Kamzol, panią Katarzynę Więcławik, pana Jacka Pawłowskiego) spowodowały, że cała wycieczka przeminęła jak mgnienie oka. Jak co roku, największą atrakcją był spływ kajakowy rzeką Krutynią, który zapewnił przyrodnikom odprężenie, sprawdzenie sił fizycznych oraz… bitwę na wodzie, z której, przy niezadowoleniu Robaczków, zwycięsko wyszli nauczyciele💪. Warto także wspomnieć o bogatych w różnorodną florę i faunę rezerwatach przyrody, budzącym grozę Wilczym Szańcu, a także spektakularny koncercie organowym w kościele Św. Lipki.