Oko w oko z mikroświatem

22 maja 2026 roku uczniowie klas I–III o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w wyjątkowych warsztatach mikroskopowania prowadzonych przez specjalistów z Biocentrum Edukacji Narodowej z Warszawy. Podczas zajęć młodzież samodzielnie przygotowywała preparaty m.in. ze śliny i krwi, poznając od praktycznej strony tajniki profesjonalnej mikroskopii. Wszystkie obserwacje i doświadczenia odbywały się w bezpiecznych warunkach, z zachowaniem zasad pracy laboratoryjnej i pod czujnym okiem prowadzących. Była to doskonała okazja, by zajrzeć do świata niewidocznego gołym okiem i przekonać się, jak fascynująca potrafi być nauka!

W warsztatach uczestniczyli również nauczyciele, którzy zdobyli nowe umiejętności i inspiracje do jeszcze pełniejszego wykorzystania potencjału szkolnego sprzętu laboratoryjnego podczas lekcji laboratoryjnych oraz przygotowań do olimpiad i konkursów.

To był dzień pełen naukowych odkryć, ciekawości i dobrej energii!