ÖSTERREICH INSTITUT WROCLAW

ÖSTERREICH INSTITUT WROCLAW, czyli Instytut Austriacki z siedzibą we Wrocławiu, podpisał umowę o współpracy z III LO w bieżącym roku szkolnym, podejmując się patronatu nad nowo otwieraną w naszej szkole klasą lingwistyczną nazywaną również klasą 4 kultur.

Instytut Austriacki we Wrocławiu to prężnie działająca instytucja oferująca szkolenia językowe prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz jednocześnie licencjonowane Centrum Egzaminacyjne pozwalające na zdobycie certyfikatów językowych ÖSD na wszystkich poziomach zaawansowania. Podejmuje się również licznych działań propagujących język niemiecki oraz kulturę Austrii w Polsce, jak chociażby odbywające się corocznie (w tym roku w formie online) przedsięwzięcie Projektwoche – czyli cały tydzień zabawy z językiem niemieckim w szkole, który w niecodzienny sposób uczy języka niemieckiego i pozwala zanurzyć się w austriackiej kulturze. Współpraca III LO z Instytutem

Austriackim we Wrocławiu dopiero raczkuje, ale poczynione założenia i plany pozwalają z optymizmem spojrzeć na przyszłość klasy lingwistycznej, do której już teraz zapraszamy miłośników języków obcych, a ze szczególną radością tych, którzy postanowili kontynuować swoją przygodę z językiem niemieckim.