Paintball klasy 2a

Bardzo nietypowa integracja klasy miała miejsce 18 kwietnia podczas ćwiczeń paintball w Krotoszynie. Zainteresowanie było bardzo duże, ponieważ uczestniczyło w nich 30 uczniów. Po przybyciu na miejsce przygotowanego terenu leśnego (3ha) zostały omówione zasady bezpieczeństwa, a następnie wszyscy założyli przygotowane ubrania ochronne oraz maski, które stanowiły zabezpieczenie twarzy. Zanim przystąpiono do praktycznego działania uczniów podzielono na 2 drużyny. Nieodzownym atrybutem ćwiczeń był marker paintballowy z zestawem 300 kulek. Cały przebieg ćwiczeń składał się z 5 scenariuszy podczas których drużyny występowały zarówno w obronie, jak i ataku. W takiej sytuacji najbardziej się liczyło współdziałanie i praca zespołowa. Żadna osoba biorąca udział w ćwiczeniach nie odniosła obrażeń a zadowolenie i satysfakcja była na najwyższym poziomie.

Zajęcia zorganizował wychowawca klasy – pan Antoni Szczurek przy wsparciu pana Marcina Grzybka, nauczyciela informatyki i pana Tomasza Kaczorowskiego, nauczyciela języka niemieckiego.