Pierniki, eksperymenty, zwiedzanie, czyli wycieczka klasy 2a

W dniach 22-24 maja 2023 roku klasa 2a wraz z grupką uczniów z 2f wzięła udział w wycieczce do Torunia i Trójmiasta. Był to dla nich, niewątpliwie, czas niezwykle intensywny, ale i bardzo pouczający. Pierwszego dnia zwiedzili Toruń, w tym Żywe Muzeum Piernika, w którym każdy, wcielając się w piernikarza, mógł samodzielnie wykonać swoje słodkie dzieło. Wspólna praca w kuchni bardzo zintegrowała spragnionych słodkości łasuchów. Wieczorem uczestnicy eskapady dotarli do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Gdańsku, gdzie spędzili dwie noce. Kolejnego dnia wycieczkowicze spacerowali uliczkami Gdańska. Uwieńczeniem zwiedzania był rejs statkiem na Westerplatte oraz wizyta w niezwykłym Muzeum II Wojny Światowej. Trzeci dzień wycieczki był równie ciekawy i intensywny. Uczniowie wraz z opiekunkami, panią Marzeną Jesiołowską i panią Justyną Janecką, nie tylko odkrywali uroki często niedocenianej Gdyni, ale przede wszystkim na nowo poznawali świat w interaktywnym Centrum Nauki Experyment oraz wzięli udział w lekcji edukacyjnej „Nie (i)graj z uzależnieniem”. Ostatnim punktem podróży było oczywiście obowiązkowe molo w Sopocie. Następnie zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wojażerowie powrócili do domu.