Pierwszaki z wizytą w Akademii Kaliskiej

16 grudnia 2022 roku uczniowie klas pierwszych edukacji pożarniczej byli z wizytą na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej. Na miejscu podzieleni zostali na trzy małe grupy, które miały możliwość odbyć zajęcia z kosmetologii, ratownictwa medycznego i laboratoria chemiczne. Wykładowcy z uczelni na zajęciach trychologicznych pozwolili naszym uczniom przebadać sobie skórę głowy oraz obejrzeć przy użyciu profesjonalnego sprzętu w sporym przybliżeniu stan swoich włosów. W salach symulacji młodzież zmierzyła się z używaniem defibrylatora oraz miała możliwość przetestować na fantomach swoje umiejętności z pierwszej pomocy. Natomiast w laboratoriach uczniowie otrzymywali mydło i sprawdzali jego właściwości. Na własne oczy mogli zobaczyć jak wygląda sala laboratoryjna z profesjonalnym sprzętem. Nie zabrakło również efektownych doświadczeń z użyciem roztworu mydła.

Opiekę sprawowali: pan Antoni Szczurek, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa oraz edukacji pożarniczej, pani Katarzyna Kamzol, nauczyciel biologii i pani Anna Wawrzyniak, nauczyciel chemii.