Pierwsze wiosenne ćwiczenia terenowe

Wiosna, ach to ty ?! Czas ją wreszcie zobaczyć, dotknąć i powąchać! Stąd pierwsze zajęcia w terenie dla klasy biologiczno-chemicznej. Podczas ćwiczeń w parku miejskim Robaczki z 1b rozpoznawały przedstawicieli flory, np. fiołka wonnego, złoć żółtą, czosnek winnicowy (który nie jest trawą, czyż nie?). Dokonali także pomiaru obwodu pomnikowego klonu jawora oraz pH gleby w różnych typach siedlisk. Wspólnie zaobserwowaliśmy wiele gatunków ptaków, m.in. kosa, kwiczoła, łyskę, grzywacza, szpaka, krzyżówki. Nie obyło się także bez łamigłówek matematycznych oraz zajęć integracyjnych. Po wycieczce z przyjemnością wszyscy dokonaliśmy „fagocytozy” pobudzając kubki smakowe różnymi pysznościami.

Organizatorami zajęć byli: pani Dorota Kryś, nauczycielka matematyki, i pan Jacek Pawłowski, nauczyciel biologii.