Podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości w III LO

Istotą Dnia Przedsiębiorczości jest włączanie osób dorosłych w edukację młodzieży. III LO w Ostrowie Wielkopolskim bierze udział w każdej edycji programu. W tym roku do programu przystąpili uczniowie z klas 3ap, 3cp, 3ep. Z jednodniowej wizyty w miejscu pracy skorzystało 37 uczniów u 18 pracodawców. W opinii uczestników udział w programie jest bardzo ciekawym i pożytecznym doświadczeniem. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzali potrzebę i konieczność kontynuowania tego projektu. Przez udział w Dniu Przedsiębiorczości uczniowie nawiązali kontakty z pracodawcami, rozpoznali rynek pracy, poznali wymagania pracodawców i co najważniejsze zweryfikowali swoje wyobrażenia o pracy na konkretnych stanowiskach. W klasach drugich  2a 2b 2c 2e po zakończonych wizytach u pracodawców swoją relację i przygotowane w tym celu prezentacje przestawiły: Julia Antoniak z klasy 3ap, która scharakteryzowała ścieżkę rekrutacji i charakter pracy  w policji,  i Julia Florkowska z klasy 3ap, która omówiła zawód spedytora. Natomiast  w klasach 2a i 2d Dawid Młodak z klasy 3ep  i Magdalena Szukalska z klasy 3ep opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.

Dziękujemy wszystkim  pracodawcom, którzy przyjęli naszych uczniów na jednodniowe wizyty.
Poniżej lista firm, gabinetów, instytucji które włączyły się w organizację 19. Dnia Przedsiębiorczości:

 1. AET Sp. Z o.o. Sp.k. w Ostrowie Wielkopolskim
 2. Agencja Reklamowa Pero w Ostrowie Wielkopolskim
 3. Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim
 4. Gabinet Stomatologiczny Ewa Kacprzak w Ostrowie Wielkopolskim
 5. Grupa Interlis Spółka z o.o. w Kaliszu
 6. Heintze Sp. J. w Daniszynie
 7. Kashmir SPA w Ostrowie Wielkopolskim
 8. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
 9. M AGD RTV Marcin Nowak w Pleszewie
 10. Next Polska Michał Krysztofiak w Ostrowie Wielkopolskim
 11. Pingo Polska w Krotoszynie
 12. Powiatowy Urząd  Pracy w Kaliszu
 13. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rolchem w Odolanowie
 14. Przedszkole i Żłobek Sowy i Sówki w Ostrowie Wielkopolskim
 15. Saints Invest w Koninie
 16. Serwis RTV Miłosz Karczmarek w Ostrowie Wielkopolskim
 17. Usługi Weterynaryjne lek. wet. Dominik Ruciński
 18. Zespół Szkolno – Przedszkolny we Wtórku.