Projekt szkolny: „Świetlica dla dzieci i młodzieży z Ukrainy” – zakończony

To człowiek jest człowiekowi najbardziej potrzebny do szczęścia.

Od marca do maja w naszej szkole funkcjonowała świetlica dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Powstała ona z inicjatywy naszych uczniów, którzy chcieli pomóc i okazać wsparcie rówieśnikom , którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Przez dwa miesiące trwania świetlicy wolontariusze z całej szkoły organizowali liczne zajęcia z grami i zabawami. Na spotkania nie przychodziły tylko dzieci i młodzież, ale często i ich rodzice, którzy sami też czuli potrzebę rozmowy.  Bariery językowe nie stanowiły problemu w komunikacji. Ten projekt pokazał nam, w jak trudnej sytuacji znaleźli się nasi rówieśnicy, cieszymy się , że mogliśmy im dać namiastkę normalności – mówią wolontariusze. W dniu dzisiejszym, 1 czerwca, odbyło się podsumowanie  całego przedsięwzięcia. Wszystkim wolontariuszom zostały wręczone podziękowania „z małym co nieco” ufundowanym przez Radę Rodziców. Koordynatorami projektu były pani Maria Tomalak – dyrektor szkoły i pani Anita Wasiak – nauczycielka języka rosyjskiego.

Izabela Wiśniewska – kl. 3ep