Przys艂owia i idiomy angielskie znaj膮 jak nikt inny馃憤

Co oznacza angielskie przys艂owie Curiosity killed the cat? Kiedy u偶y膰 idiomu 鈥瀘ut of the blue鈥澛 czy 鈥瀐ead over heels鈥? A jak powiedzie膰 po angielsku: Nie wszystko z艂oto, co si臋 艣wieci? Ze znajomo艣ci w艂a艣nie tych oraz wielu innych przys艂贸w czy idiom贸w angielskich pod koniec maja w naszej szkole odby艂 si臋 konkurs j臋zyka angielskiego pt. 鈥濸roverbs, sayings, idioms鈥. W艣r贸d zada艅 konkursowych znalaz艂y si臋 zadania zamkni臋te, zadanie na dobieranie oraz test wyboru. Konkurs cieszy艂 si臋 ogromn膮 popularno艣ci膮 w艣r贸d uczni贸w i podczas rozdania nagr贸d pani Natalia Krzeszowska-Sobczak, nauczycielka j臋zyka angielskiego, a jednocze艣nie pomys艂odawczyni i organizatorka konkursu, ju偶 zapowiedzia艂a kolejn膮 jego edycj臋 za rok.

Najlepsz膮 znajomo艣ci膮 przys艂贸w i idiom贸w angielskich popisa艂a si臋 uczennica klasy 1c Kasia Kania, drugie miejsce zaj臋li ex equo Agata Lewkowicz z 3Bp, Marysia Kubacka z 2b oraz Asia Kr贸lak z klasy 2a. Nagroda za trzecie miejsce pow臋drowa艂a z kolei do Weroniki Telegi z 2b oraz Olgi Zachwyc z 3Bp. Jury konkursowe postanowi艂o tak偶e przyzna膰 a偶 10 wyr贸偶nie艅.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe, kt贸re odebrali w pi膮tek 10 czerwca.

Laureatom i wyr贸偶nionym GRATULUJEMY! You鈥檙e the best!馃憤