Rajd rowerowy 1a

Flaga na maszt
Irak (Antonin) jest nasz
A rower jest wielce okej
Rower to jest świat!

W czerwcu uczniowie klasy 1a pod czujnym okiem opiekunów: pani Katarzyny Danielskiej, pana Marcina Grzybka i księdza Pawła Ponitki uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Antonina pokonując tego dnia ponad 50 kilometrów! Koła rowerów toczyły się po asfalcie, piasku i drodze szutrowej trasą: Ostrów Wielkopolski – Janków Przygodzki – Trzcieliny – Przygodzice – Kociemba – Antonin. Po drodze dzielni podróżnicy zatrzymali się w Góreczniku, gdzie wędrowali ścieżką edukacyjną i odwiedzili zagrodę ze zwierzętami zawiązując osobliwe przyjaźnie :). Oczywiście, ważnym punktem programu na tym etapie wycieczki było spróbowanie cieszących się ogromną popularnością lodów rzemieślniczych. Następnie wytrwali rowerzyści ruszyli do miejsca docelowego poprzez Rezerwat Przyrody Wydymacz. Tutaj leśna ścieżka rowerowa zmieniła się w prawdziwą trasę Ironman’a, ale na szczęście naszym uczniom żadne przeszkody nie są straszne. W Antoninie zwiedzili Pałac Książąt Radziwiłłów poznając losy rodu oraz historie odwiedzających posiadłości znamienitych gości, w tym Fryderyka Chopina. Nie obyło się również bez ogniska oraz gier integracyjnych. To był wspaniały dzień!