Ratują i uczą ratować

W dniu 11 maja 2023r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Zawodnicy z poszczególnych szkół ponadpodstawowych musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętnościami praktycznymi na przygotowanych przez organizatorów stacjach.

Szkolny zespół w składzie: Karolina Błaszczyk – klasa 2d, Paula Ignasiak – 2d, Gabriela Krakowska – 2c, Milena Kierzkowska – 2c, Mikołaj Cieśliński  – 2c zajął zaszczytne I miejsce i automatycznie będzie reprezentował powiat ostrowski na szczeblu okręgowym w Poznaniu.  Dodatkowym akcentem obecności III LO na mistrzostwach był udział uczniów klasy 1a, którzy wcielali się w rolę pozorantów oraz zabezpieczali przebieg zawodów.

Życzymy powodzenia!

Uczniów do mistrzostw przygotował oraz opiekę sprawował pan Antoni Szczurek, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.