Republika Czeska jest im dobrze znana👍

W dniu 18 kwietnia 2023 roku troje uczniów III LO: Martyna Kopeć (2d), Kinga Trzeciak (2d) i Szymon Woźniak (1d)  wzięli udział w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej w Krakowie, którego organizatorem są: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism w Warszawie oraz Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie.

Gratulujemy uczniom wysokich wyników i dobrych miejsc oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Podczas dwudniowego pobytu w Krakowie finalistom towarzyszyła pani Barbara Niemand, doradca zawodowy, natomiast do konkursu uczniów przygotował pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i dyrektor szkoły.