Robaczki poznają „oczy medycyny” 😊

2 lutego 2024 r. Robaczki z klas 3b, 3c i 3d uczestniczyli w pokazie pracowni akceleratorowej, tomografii komputerowej, symulatora oraz pracowni mammograficznej na Uniwersytecie Kaliskim, z którym III LO nawiązało współpracę. Celem zajęć „Mistrzowie Sztuk Promiennych. Elektroradiolog – oczy medycyny”? było zapoznanie uczestników z tym zawodem oraz znaczeniem radiologii we współczesnej medycynie. Warto dodać, że jednym z prowadzących był pan mgr Grzegorz Jędroszka – absolwent III LO.

Wizyta na uczelni była bardzo udana i wzbogaciła naszych młodych biologów o nowe doświadczenia.

Jestem zaskoczona, że aż tak zainteresowała mnie elektroradiologia. Dobrze było nie tylko posłuchać na czym polega ta praca, ale także jak wygląda miejsce pracy elektroradiologa. Jestem pełna podziwu dla wszystkich pracowników, jak radzą sobie w codzienności pracy w takim obciążającym psychicznie miejscu. Olga Uciechowska

Udział w spotkaniu wykładowo-warsztatowym organizowanym przez Uniwersytet Kaliski w ramach projektu młodzi-zdrowi był dla mnie naprawdę ciekawym doświadczeniem. Mimo że osobiście nie jestem zainteresowana zawodem czy elektroradiologa, czy radiologia, ani niczym związanym z promieniowaniem, zaciekawiłam się najbardziej tym jak bardzo rozprzestrzeniony był Rad. Wera Fibig

Uważam, że cały wyjazd na zajęcia do Kalisza był bardzo udany, osoby prowadzące dogłębnie przybliżyły nam temat pracy, jaką wykonują na co dzień. Myślę, że druga część zajęć, kiedy mogliśmy zobaczyć i nawet przetestować pewne przyrządy do badań oraz usłyszeć ilu osobom pomagają w leczeniu chorób, była bardzo na plus!!! Tosia Jurga

Wyjazd bardzo mi się podobał, według mnie najciekawsze było wejście do pomieszczeń przeznaczonych do radioterapii. Cieszę się, że mogłam zobaczyć jak obsługuje się specjalistyczne urządzenia i zdobyć szerszą wiedzę na temat pracy radiologów. Klaudia Zaradna

Wyjazd do Kalisza był bardzo wartościowym wydarzeniem! Niezwykli ludzi i przemiła atmosfera sprawiła, że podczas warsztatów z specjalistami zyskaliśmy ogrom wiedzy w zakresie elektroradiologii! Wyjazd uświadomił nam jak bardzo ciężka i odpowiedzialna jest ta profesja. Zuzanna Świątek

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli: pani Katarzyna Więcławik, pani Barbara Niemand, pan Karolina Malchrzycka, pan Jacek Pawłowski.