Robaczki w Mrówkach?

W dniach 17-19 kwietnia klasy biologiczno-chemiczne 1b1f uczestniczyły w wycieczce do Mrówek znajdujących się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Otoczeni pięknym, starym lasem dębowym i krystalicznie czystymi wodami Jeziora Wilczyńskiego uczniowie odpoczywali, cieszyli się przyrodą, ale też aktywnie spędzali czas. Doświadczali wolności podczas wyprawy rowerowej, wykazywali się spostrzegawczością i pomysłowością w trakcie gry w podchody. Odziani w wojskowe mundury i odpowiednio uzbrojeni zmagali się z militarnym torem przeszkód, angażując przy tym wszystkie zmysły, zwłaszcza że konkurencja odbywała się w porze nocnej, a przenikliwy chłód był dodatkowym dla nich wyzwaniem. Były też bezlitosne gry terenowe, szalona dyskoteka, pokaz ogni na miarę pokazów prawdziwych artystów ulicznych i braterskie ognisko, podczas którego uczestnicy wspólnie śpiewali najsłynniejsze polskie przeboje i jak prawdziwi Indianie wystukiwali plemienne rytmy tworząc przy tym magiczny krąg.

Nad powodzeniem tej niesamowitej wyprawy czuwali w całej swej gotowości panowie Piotr SzczepaniakMarcin Grzybek, a do boju zagrzewały panie Agnieszka Poprawska (wychowawczyni 1b), Anita WasiakAlina Wesołowska-Lisiak (wychowawczyni 1f).