Robaczki w ZOO :)

Poniedziałek, 11 października, był niezwykłym dniem, bowiem uczniowie klas 1b i 2b odkrywali arkana opolskiego ZOO.

Młodzież zaopatrzona w doskonały humor przez ponad trzy godziny miała dalekie, bliskie i bardzo bliskie spotkania z ptakami, ssakami, gadami, płazami, rybami i bezkręgowcami pochodzącymi z różnych zakątków świata. Wycieczka miała nie tylko charakter integracyjny, ale i naukowy, bowiem zadaniem uczniów było wykonanie kart pracy. Klasa Ib zajęła się klasyfikacją organizmów, natomiast 2b ptakami i kręgowcami. Zadania oparte były na arkuszach maturalnych. Ponadto starszaki z 2b spoglądały na zwierzęta w opolskim ZOO jak na bohaterów literackich i nie tylko, bowiem przed nimi przygotowanie prezentacji „Zwierzęta w różnych tekstach kultury”. Dodatkowym zadaniem eksploratorów z III LO było odnalezienie i utrwalenie na zdjęciu zwierzęcia mającego bądź będącego NAJ…. I tu rządzą przeurocze żyrafy :). Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Opiekunami młodzieży byli: pani Dorota Kryś, pani Agnieszka Poprawska, pani Katarzyna Kamzol, pani Karolina Szybka-Kmiecik, pan Jacek Pawłowski.