Sekcja serca 艂膮czy pokolenia 馃槈

Kolejny raz liceali艣ci III LO zawitali z sekcj膮 serca w szkole podstawowej w ramach realizacji projektu 鈥炁伳卌zymy pokolenia鈥. Tym razem warsztaty biologiczne odby艂y si臋 w Szkole Podstawowej nr 1. W czasie zaj臋膰 uczniowie mieli mo偶liwo艣膰 zobaczy膰 jak zbudowane jest serce, po膰wiczy膰 prac臋 ze skalpelem oraz sprawdzi膰 si臋 z wiedzy teoretycznej na temat uk艂adu krwiono艣nego. Do艣wiadczone Robaczki z naszej szko艂y, czyli Maria Kurdy艂a z klasy 4b oraz Karolina Binkowska i Wiktoria Kopras z 3b, zaciekawi艂y tematem i przedstawi艂y jak sprawnie i bezpiecznie wykona膰 ci臋cie profesjonalnymi narz臋dziami. Po zaj臋ciach nikt ju偶 nie mia艂 w膮tpliwo艣ci, kt贸ra 艣ciana serca jest grubsza, jak wygl膮daj膮 komory, przedsionki, przegrody i zastawki oraz jak rozr贸偶ni膰 t臋tnice od 偶y艂y. Dodatkowo uczestnicy warsztat贸w zaobserwowa膰 mogli budow臋 tchawicy oraz prze艂yk.

Ca艂e wydarzenie zarejestrowa艂a szkolna telewizja. Zach臋camy聽do聽obejrzenia! (kliknij)

Opiekunem uczennic by艂a pani Katarzyna Kamzol, nauczyciel biologii i pedagog szkolny.